Haber

Çiğli’ye Avrupa ‘Partner Şehir’ ödülü

İZMİR (İGFA) –İzmir’de Çiğli Belediyesi üst üste 4. kez Avrupa’dan ödülle döndü.

Açılış konuşmasını Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Genel Sekreteri Mathieu Mori yaptı.

17 farklı ülkeden 53 başvurunun yapıldığı organizasyonda 21 belediyeden başvuru kabul edildi. Çevre kirliliği ve iklim değişikliği ile mücadele çalışmaları ile başvuruları kabul edilenler arasında yer alan Çiğli Belediyesi, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Partner Kent unvanını Türkiye’ye kazandırarak büyük bir başarıya imza attı. Avrupa’nın prestijli ödüllerini 4 yıldır üst üste ülkemize kazandırıyor. Ödülü Çiğli Belediyesi adına Lider Utku Gümrükçü aldı.

Çiğli Belediyesi’nin paydaş olduğu Karbon Envanteri, Yaşasın Gediz Pak Su Pak Gıda, Geleceğe Yelken Açıyoruz ve İzmir Su Çalıştayı projeleri, Avrupa Konseyi tarafından projeye katılan belediyelere dağıtılmak üzere yayınlanan İyi Örnekler Kitapçığında yer aldı. organizasyon her yıl.

GÜMRÜKTEN DETAYLI SUNUM

Avrupa’dan yerel yöneticilerle iyi uygulama örneklerinin paylaşıldığı toplantıda Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü bir sunum yaptı. Sunumunda; Karbon Envanteri, Yaşasın Gediz Pak Su Pak Gıda, Geleceğe Yelken Açıyoruz ve İzmir Su Atölyesi projelerinin amaçları ve kazanımları hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin ilk flamingo belgeseli olan ve Çiğli Belediyesi tarafından hazırlanan “Pembe Misafirler” belgeselinin fragmanı Avrupa Konseyi tarafından gösterildi.

Çiğli sınırları içinde bulunan İzmir Kuş Cenneti’ndeki flamingoları, hayatlarını, bölgenin flamingolara sunduğu imkanları ve Gediz Deltası’nın büyüleyici doğal güzelliğini anlatan belgesel, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu