Haber

İmamoğlu: AFAD’dan ‘Gelmeyin’ dediler, gittik 1 saat muhatap aradık

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu “Yeni Sabah” programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘HESAP SORULARAK DİKKAT EDİLMELİ’

İmamoğlu, İBB’ye bağlı Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) yaptığı yayında, “Deprem oldu, saat 5.00’te burada yerimdeydim. Tüm arkadaşlarımla birlikte hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. AFAD koordinasyonu ve öncülüğünde bölgeye arama kurtarma ekipleri gidiyor.Altını çizelim ilk 48 saatte biz ne yaptık?Türkiye’nin en şemsiye kurumu AFAD’ı kimse reddedemez.Bugün büyük bir yük var. Bu konuda bir eleştiri varsa ciddi bir şekilde tartışılmalı ve hesabı sorularak önlemler alınmalıdır” dedi.

‘İLK 48 SAATTE NE KADAR ULAŞABİLİRİZ?’

Depremin ilk 48 saatinde çalışmaların yetersiz kaldığını ifade eden İmamoğlu, “Depremin ikinci günü Sayın Genel Başkanımız ve üç büyükşehir belediye başkanımızla birlikte hızla bölgeye gittik. Maalesef acısı ve uluması büyüktü. çok ağır.4. gün de dahil olmak üzere bölgeyi dolaştık, sokaktaki insanımızın yardımına koştuk.AFAD’ın kurumlarla ilgili koordinasyonunda ciddi sorunlar yaşandı.Depremin yedinci günü falan oradaydık. düzelmedi.Arama kurtarmada ilk 48 saatin çok önemli olduğu söyleniyor.Nereye kadar geldik?” dedi.

‘AFAD’a gittik, 1 saat muhatap aradık’

Depremin sekizinci gününde AFAD’a gittiğini belirten İmamoğlu, “Arkadaşlarım ‘gelme’ demesine rağmen gittim. ‘Gelmeyin muhatap yok’ dediler.AFAD’a gittik yarım saat 1 saat aradık.Sonunda ‘Vali var ama bakanla görüşüyor’ dediler. ‘Sağlık’ dedik gittik kapıyı çaldık biraz konuştuk AFAD’a (HABER MERKEZİ) katılabilmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu